Při odběru nad 1.500 Kč DOPRAVA ZDARMA

O NÁS

465px-Teslathinker

Inspirací pro vznik samotné značky byl slavný elektrotechnik Nikola Tesla . Později se objevilo vysvětlení, že TESLA je ve skutečnosti zkratka pro slova TEchnika SLAboproud.

TESLA fungovala od svého založení v roce 1946 až do roku 1990 jako národní podnik – koncern, se sídlem v Praze – Strašnicích, který sdružoval desítky jednotlivých národních podniků v celém Československu pro výrobu malé elektrotechniky (mikrospínače, žárovky, ...), kompletní obor elektroniky od pasivních i aktivních mikroelektronických součástek (tranzistory, rezistory, elektronky, integrované obvody, reproduktory, LED, obrazovky, ovládací prvky, ...), spotřební elektroniku (gramofony, rozhlasové a televizní přijímače, přehrávače CD a videokazet, kotoučové i kazetové magnetofony, ...) i velkou investiční elektroniku pro profesionální a vojenské využití (vysílače, telefonní ústředny, audiořetězce pro divadla a kina, radiolokátory, ...).


V roce 1989 se jednotlivé části podniku osamostatnily a privatizovaly. Z větší části pak zanikly. Některé podniky se však přeměnily na soukromé firmy s jiným názvem nebo se staly součástí větších celků.

V roce 2011 získala firma INTER-SAT LTD licenci na značku TESLA od TESLA a.s. s cílem navázat na tradici a hodnotu, kterou má mezi českými spotřebiteli přes 70 let. V nabídce nyní můžete objevit řadu kvalitních spotřebičů do domácnosti, které vám ušetří čas i peníze. Robotické vysavače, multifunkční elektrické hrnce, set-top boxy a antény pro příjem DVB-T2 vysílání, multimediální centra, soundbary, GSM alarm a další. Samozřejmostí je široké příslušenství pro všechny produkty.

To, že značce TESLA a jejím výrobkům věří čeští i slovenští spotřebitelé, dokazuje náš průzkum, ve kterém TESLE důvěřuje 77% dotázaných. Dalším ukazatelem úspěšnosti produktů TESLA je například i atraktivní ocenění Vysavač roku 2018 na Heuréka.cz, které získal náš model TESLA RoboStar T30.


O kvalitě výrobků i samotné značky TESLA se můžete sami přesvědčit v rubrikách Napsali o nás a Hodnocení obchodu.

Hodnocení obchodu